Preses konferencē informēs par jaunā Pacientu Ombuda darbību.

2009. gada 16. februāris

Ar Veselības ministrijas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas atbalstu nodibinātais Pacientu Ombuds, trešdien, 18. februārī, plkst. 11:00, aicina medijus uz tikšanos, lai informētu par līdzšinējo darbību, saņemtajiem pacientu jautājumiem un sūdzībām, rastajiem risinājumiem, kā arī turpmākajiem uzdevumiem.

Pasākumā piedalīsies Pacientu Ombuda valdes priekšsēdētāja Liene Šulce, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka, klīnikas „Gaiļezers” uzņemšanas nodaļas vadītāja Ingrīda Kaže un Onkoloģisko pacientu atbalsta organizācijas „Dzīvības koks” pārstāve Gunita Berķe.

„Pacientu Ombuds Latvijā ir unikāls projekts – jauns un efektīvs instruments pacientu tiesību un kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu veicināšanai,” stāsta L. Šulce un norāda, ka „ārvalstīs pacientu tiesību biroja esamība slimnīcā tiek uzskatīta par vienu no laba servisa parametriem.”

Ombuda darbības virziens ir ne tikai sniegt palīdzību pacientiem, bet arī ārstniecības personālam saskarsmes, juridiskos, kā arī organizatoriskos jautājumos un sniegt ieteikumus kā izvairīties no iespējamām konfliktsituācijām un pārpratumiem.

„Veselības aprūpes reorganizācijas procesā šāda veida pacientu tiesību aizsardzības projektiem ir jābūt kā vienai no prioritātēm, līdzās citām jaunām metodēm,” norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs profesors Viesturs Boka un piebilst, „mēs esam uz pacientu orientēta organizācija, un viņu intereses būtībā ir tas, kālab mēs strādājam.”

Pacientu Ombuda vadītāja Liene Šulce agrāk ir darbojusies arī kā Latvijas Pacientu tiesību biroja vadītāja. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca tika izveidota, apvienojot klīnikas „Linezers”, „Gaiļezers”, „Biķernieki”, Latvijas Onkoloģijas centrs, Diagnostikas centrs un Patoloģijas centrs.

Tikšanās notiks Latvijas Onkoloģijas centrā, Hipokrāta ielā 4, 5. stāva mācību telpā.

Atpakaļ