2010. gada 4. septembrī, otro gadu pēc kārtas, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” organizēja Rozā lentītes solidaritātes dienu, un aicināja atbalstīt iniciatīvu un piedalīties komandu atjautības sacensībās.

Pacientu Ombuds pēc lieliskas pieredzes pagājušā gada pasākumā, arī šajā reizē piedalījās ar savu komandu un pārliecinājās, ka šādas aktivitātes ir ne vien interesanta pieredze komandai, bet arī piemērots veids, kā atgādināt sabiedrībai par to, ka var un vajag cīnīties ar vēzi, kā arī atbalstīt tos, kurus šī slimība ir piemeklējusi.

Šīs dienas mērķis visā pasaulē ir aicināt cilvēkus nebaidīties no vēža un cīnīties pret stereotipiem, veicināt sabiedrības izpratni un attieksmi pret vēzi kā pret ārstējamu slimību. Šogad visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti onkoloģisko pacientu rehabilitācijas nometnēm.

Oktobris visā pasaulē jau tradicionāli tiek dēvēts par Krūts veselības mēnesi, kur viens no centrālajiem notikumiem – atbalsta skrējiens, kas šogad jau otro reizi tiks rīkots arī Latvijā. Pirmais Krūts veselības mēneša ietvaros organizētais skrējiens notika 1983.gadā Dallasā, Teksasā, un tajā piedalījās vairāk kā 800 cilvēki. Šodien tā jau kļuvusi par vispārpieņemtu praksi daudzās pasaules valstīs.

Paldies organizācijai „Dzīvības koks” par iniciatīvu un ceram to atbalstīt arī nākamajā gadā!

Atpakaļ